Qəbul günləri: Çərşənbə axşamı
2006-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında İnformasiya ve hesablama texnikası ixtisası üzrə təhsil alıb.
2010-2013-cü illərdə magistr təhsilini Türkiyənin İzmir şəhərində yerləşən Dokuz Eylül Universitetinin komputer mühəndisliyi ixtisası üzrə tamamlayıb.
2013-2016-ci illərdə Baki Ali Neft Məktəbində metodist işləyib.
2016-2021-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində Departament direktoru vəzifəsində çalışıb.
2022-ci ildə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində Strateji planlaşdırma və innovasiyalar şöbəsində İnnovativ həllər sektorunun müdiri olub.
2022-ci ilin iyun ayında Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyada İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
2023-cü ildə Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyanın İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin edilib.

Safarli Elnur Novruz
In 2006-2010, he studied at the Azerbaijan State Oil Academy, majoring in information and computing techniques.
In 2010-2013, he completed his master's degree in computer engineering at Dokuz Eylül University located in Izmir, Turkey.
From 2013 to 2016, he worked as a methodologist at the Baku Higher Oil School.
In 2016-2021, he worked as a department director at the Azerbaijan State Oil and Industry University.
In 2022, he was the head of the Innovative Solutions Sector in the Department of Strategic Planning and Innovations at the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
In June 2022, he was appointed as the Deputy Chairman of the Board of Directors of the National Observatory on Labor Market and Social Protection Issues.