Qəbul günləri: Cümə axşamı
1998-2002-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Sosial Elmlər və Psixologiya fakültəsində Politologiya ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb.
2010-2015-ci illərdə Lənkəran Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsində İqtisadiyyat ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb.
2013-2014-cü illərdə Erasmus tələbə mübadiləsi proqramı çərçivəsində qrant qalibi olaraq Polşa Respublikasının Yagelon Universitetində təhsil alıb.
2016-2018-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq Münasibətlər və İqtisadiyyat fakültəsində İqtisadi-riyazi modelləşdirmə üzrə magistr dərəcəsini tamamlayıb.
2020-2024-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində Ekonometrika: iqtisadi-statistika ixtisası üzrə doktorantura təhsili alıb.
2010-2014-cü illərdə Kapital bank ASC-nin Lənkəran filialında müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
2018-2022-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
2022-ci ildən etibarən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyada Əmək bazarı və sosial müdafiə sahəsi üzrə tədqiqat departamentinin Monitorinq şöbəsinin müdiri və sonra İdarə Heyəti sədrinin müşaviri vəzifələrində çalışıb.
2025-ci ilin oktyabr ayından etibarən Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyanın İdarə Heyətinin sədr müavini vəzifəsində çalışır.

Appointment hours: 10.00 – 12.00 a.m.
In 2002, he graduated from the Faculty of Social Sciences and Psychology at Baku State University, where he majored in Political Science.
Between 2010 and 2015, he obtained a bachelor’s degree in Economics from the Faculty of Economics and Management at Lankaran State University. In 2013–2014, he studied at Jagiellonian University in Poland under the Erasmus exchange program.
From 2016 to 2018, he completed a master’s degree in Economic-Mathematical Modelling at the Faculty of International Relations and Economics of Baku State University. He later pursued doctoral studies in Econometrics and Economic Statistics at the Centre for International Graduate and Doctoral Studies of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) from 2020 to 2024.
Mr Kazimov began his professional career at the Lankaran branch of Kapital Bank OJSC, where he worked in various positions between 2010 and 2014. From 2018 to 2022, he held positions at the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
Between 2022 and 2025, he served as Head of the Monitoring Division of the Research Department on Labour Market and Social Protection Affairs and subsequently as Advisor to the Chairman of the Board of Directors of the National Observatory for Labour Market and Social Protection Affairs under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population.
In October 2025, he was appointed Deputy Chairman of the Board of Directors of the National Observatory for Labour Market and Social Protection Affairs.